۲۶ فروردین ۱۳۹۸
فروردین ۲۶, ۱۳۹۸

گوشتی کم چرب و مفید برای سلامتی

فروردین ۲۶, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

گوشتی کم چرب و مفید برای سلامتی

اخیرا، بوقلمون به ذخایر غذایی مردم اضافه شده تا این که فقط غذای روزهای تعطیل آنان باشد. اکنون به عنوان یک غذای خوشمزه و با ارزش گوشتی بالا که می‌تواند در هر روز از سال لذت بخش باشد تلقی می‌شود. با افزایش علاقه به گوشت کم چربی، دسترسی به قسمت‌های مختلف بوقلمون، مانند گوشت سینه، مغز ران، کتلت و گوشت چرخ کرده بوقلمون هم افزایش یافته است.

 

این نوع جدید استفاده از قسمت‌های بوقلمون، آن را قابل دسترس‌تر کرده و باعث شده مردم آن را راحت‌تر به رژیم‌های غذایی خودشان اضافه کنند.

تاریخچه

بوقلمون، غذای بومی ‌ایالات متحده و مکزیک است، غذایی که بخشی از فرهنگ سنتی آمریکایی‌های بومی ‌بود. کریستف کلمب، بوقلمون را طی برگشتن از سفر سرزمین‌های تازه کشف شده در قرن شانزدهم به اروپا آورد. بوقلمون به طور محلی به ایتالیا، فرانسه و انگلستان رسید. ابتدا، برای میزهای ضیافت سلطنتی رزرو می‌شد، اما به زودی بین جامعه رواج پیدا کرد. بوقلمون، به تاریخ آمریکا مربوط می‌شود. تصورکنید، بوقلمون و تصاویر زائران و شام‌های شکرگزاری به وجود آمده‌اند. بنیامین فرانکلین، حس کرده بود که بوقلمون آمریکایی است، زیرا او می‌خواست که آن را پرنده ملی آمریکایی‌ها قرار دهد و از این که عقاب به جای آن انتخاب شده بود اظهار تاسف کرد. اما بوقلمون به عنوان یک تمثیل از آمریکا و آزادی باقی نمی‌ماند بلکه نیل آرمسترانگ و بازآلدرنین بوقلمون سوخاری شده را به عنوان بخشی از غذای اول ماه خود خوردند. امروزه، بیشترین مصرف کننده‌های بوقلمون کشورهایی مانند اسرائیل، ایالات متحده، فرانسه، ایتالیا، انگلستان، کانادا و هلند هستند.

فواید بوقلمون

بوقلمون، منبع بسیار خوب پروتئینی است. چهار مثقال از آن ۱/۶۵ درصد از ارزش پروتئینی روزانه را تامین می‌کند، همراه با ۹/۱۱ درصد چربی اشباع شده که حدود نیمی‌از چربی اشباع شده، در گوشت قرمز یافت می‌شود. ساختار بدن انسان از پروتئین ساخته شده است. ما برای آمینواسیدها و جابجایی نیتروژن برای ساخت الگوی آمینواسیدهای مورد نیاز خود باید از منابع پروتئینی گیاهی و حیوانی استفاده کنیم.