۲۷ شهریور ۱۳۹۹
شهریور ۲۷, ۱۳۹۹

چیدمان اتاق کودک در آپارتمان های کوچک

شهریور ۲۷, ۱۳۹۹ ۰ Comment

چیدمان اتاق کودک در آپارتمان های کوچک

استقبال از دنیا یک اتفاق جالب است. این که آیا این فرزند اول شما است، یا ششم شماست، ایجاد اتاق برای کودک می تواند هنگام سکونت در یک آپارتمان کوچک چالش برانگیز باشد. هنوز ناامید نشوید! شما می توانید با استفاده مجدد از وسایل موجود، چسبیدن به ملزومات و استفاده از فضای خلاقانه، فضای اضافی برای خانواده جدید خود ایجاد کنید.


چگونه اتاق را برای کودک در یک آپارتمان کوچک تهیه کنیم

سرکوب موارد موجود

وسایل کودک خود را در اختیار داشته باشید. اگر این اولین کودک شما نیست، با شناخت جنسیت نوزاد خود، نیازهای کودک خود را بشناسید و هر کدام که از کودک قبلی شما مورد استفاده نیست را به فرد دیگری اهدا کنید و هر کدام که مورد استفاده است را برای خود نگه دارید.

طراحی اتاق کودک,چیدمان اتاق کودک
لباس ها و وسایل قابل استفاده ی فرزند اول را نگهدارید

سبد و جعبه ها را کنار بگذارید. سبد و جعبه ها برای ذخیره کردن چیزهای زیادی کاربرد دارد و بسیار عالی هستند، بنابراین هر ظرف ذخیره ای را که دارید در آن جمع کنید. وسایل کودک را در سبد و جعبه های بالای کمد، قفسه کتاب یا قفسه های نصب شده ذخیره کنید تا درهم و برهمی به حداقل برسد و فضای خود را مرتب نگه دارید.

اگر سبد یا جعبه ندارید، از فروشگاه ها تعدادی از آن ها را تهیه کنید.

طراحی اتاق مشترک کودک و والدین, راهنمای چیدمان اتاق کودک
از جعبه و سبد برای جمع آوری وسایل کودکتان استفاده کنید

از کمد موجود استفاده کنید. به جای تلاش برای ایجاد وسایل جدید در فضای محدود خود، یک ایستگاه تغییر کودک کوچک در بالای کمد خود که در حال حاضر دارید ایجاد کنید. به جای خریدن کمد جدید، می توانید یک کشو (یا حتی نیم کشو) فضای خود را برای قرار دادن لباس کودک در آن قرار دهید.

اگر فهمیدید که لباس کودک شما در یک کشو جای نمی گیرد، می توانید قفسه های کوچک را بالاتر از ایستگاه تعویض آویزان کنید تا جوراب، وسایل، پارچه های چرمی و سایر وسایل مورد نیاز خود را ذخیره کنید.

خرید و چیدمان وسایل کودک,ایده هایی برای چیدمان اتاق کودک
وسایل کودک را داخل کمدهای کشویی قرار بدهید

با پتو و دستمال های موجود کار کنید. قنداق و دفن دستمال اختصاصی کاملاً ضروری نیست. می توانید از پتو و دستمال هایی که قبلاً در اختیار داشتید استفاده کنید. پتوهای مربعی بسیار نرم و لطیف که پوست لطیف کودک را از بین نبرند، استفاده کنید. بین پتو و حوله های خود جستجو کنید تا گزینه های مناسبی پیدا کنید.

اگر هیچ پتوی مناسبی ندارید، یک پتوی کوچک تهیه کنید.

ایجاد اتاق کودک در خانه های کوچک, طراحی اتاق مشترک کودک و والدین
پتوی نرم و لطیفی برای کودکتان تهیه کنید

فضایی را برای کودک در گوشه ای از اتاق در نظر بگیرید. اگر اتاق لازم برای کودک را ندارید، در گوشه ای از اتاق خود یک “مهد کودک” ایجاد کنید. این می تواند شامل یک گهواره و یک ایستگاه در حال تعویض باشد، به همراه فضای کمی که حاوی لباس کودک یا پوشک کودک شما باشد.

طراحی اتاق کودک در آپارتمان های کوچک, چیدمان اتاق کودک
گهواره ی کودک را در گوشه ای از اتاق قرار بدهید

اسباب بازی هایی را با آنچه دارید تهیه کنید. کودک شما به جدیدترین اسباب بازی ها با صدا، دکمه و چراغ نیاز ندارد. بیشتر کودکان از بازی با قابلمه، قاشق چوبی و سایر مواردی که در اطراف خانه قرار دارد خوشحال هستند.

خرید کمتر اسباب بازی به کودک شما فرصتی می دهد تا در بازی های تخیلی شرکت کند.

ایجاد اتاق کودک در خانه های کوچک, طراحی اتاق مشترک کودک و والدین
اسباب بازی زیادی برای کودکتان تهیه نکنید اجازه بدهید با وسایل خانه هم بازی کند

چسباندن به ملزومات

ابزارهای پوشک را خریداری کنید. بدون استفاده از ابزارهای پوشک نمی توان این کار را در اولویت قرار داد. وسایل مورد نیاز پوشک شامل یک هفته پوشک (برای پوشک یکبار مصرف) یا ۱۵-۲۰پوشک پارچه ای، دستمال مرطوب، کرم پای کودک و یک بند برای خشک کردن پوشک پارچه ای است.

اجازه ندهید پوشک های پارچه ای کثیف جمع شوند حتما در اولین فرصت آن ها را بشویید.

برای یک هفته لباس کافی داشته باشید. نوزادان به کمدهای بسته بندی شده و پر از وسایل لباس احتیاج ندارند. علاوه بر موارد خاص مانند کلاه گرم، کلاه آفتابی و دستکش، به اندازه یک هفته لباس کافی برای کودک خود داشته باشید. داشتن لباس های کمتر به معنای شستشوی مکرر آن ها است.