۲۵ فروردین ۱۳۹۹
فروردین ۲۵, ۱۳۹۹

هل اشتها‌آور است

فروردین ۲۵, ۱۳۹۹ ۰ دیدگاه

هل اشتها‌آور است

مرتضی صفوی یک متخصص تغذیه میگوید: مصرف هل باعث تحریک اشتها می‌شود و عمل هضم غذا را بهبود می‌بخشد. این متخصص تغذیه در گفتگو با فارس، افزود: هل به عنوان ادویه، برای خوشبو کردن نوشیدنی‌ها و غذاها به مصرف می‌رسد و عطر خوش، اثر گرمابخش و اشتهاآور هل این دانه را به یکی از بهترین طعم‌دهنده‌ها تبدیل کرده است

که برای خوش‌‌طعم کردن انواع نوشیدنی، دسر و شیرینی به مصرف می‌رسد.وی گفت: دانه‌های هل پس از صرف غذا ضمن کمک به هضم غذا می‌تواند بوی نامطبوع دهان مثل بوی سیر و پیاز را از بین ببرد.

صفوی گفت: هل خواص گرمابخشی داشته، معده و روده‌ها را تقویت می‌کند. اشتها را تحریک و عمل هضم غذا را بهبود می‌بخشد و تقویت‌کننده قلب است. همچنین بادشکن بوده، گاز معده و روده را از بدن خارج می‌سازد که تقویت‌کننده بدن، ادرار‌آور و قاعده‌آور است.

این متخصص تغذیه افزود: هل زخم‌های دهان را برطرف می‌کند و می‌توان دم‌کرده هل را در دهان قرقره کرد. خوشبوکننده دهان است و برای تسکین درد گوش می‌توان گرد هل را در گوش ریخت.

وی گفت: هل تب را پایین می‌آورد، در درمان سرماخوردگی موثر است. برای تسکین درد روماتیسم مفید و ضد مسمومیت است. ترشی معده را از بین می‌برد و برای رفع تهوع می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.