۲۶ اسفند ۱۳۹۸
اسفند ۲۶, ۱۳۹۸

جراح بینی

اسفند ۲۶, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

جراح بینی

کسانی که قصد جراحی بینی دارند به دنبال یک جراح بینی خوب و باتجربه هستند تا با مراجعه به او نتیجه مطلوبی از جراحی بینی به دست آورند. این افراد برای انتخاب جـراح بینی خود باید نکاتی را بدانند تا به درستی جراح بینی مورد نظر خود را انتخاب کنند. ( جراح پلاستیک بینی بابل )

تمامی افراد خواستار این هستند که بعد از انجام جراحی پلاستیک بینی  ، بینی فرم زیبایی داشته باشد و هیچ گونه اختلالی در عملکرد بینی به وجود نیاید.

اگر جراحی بینی توسط فرد نامناسبی انجام شود حتماً بیمار دچار عوارض خواهد شد زیرا میزان مهارت فردی که جراحی بینی را انجام می دهد بسیار مهم است .

بنابراین در انتخاب جراح زیبایی بینی دقت بالایی داشته باشید و بهترین جراح بینی را انتخاب کنید.

در ادامه مقاله نکاتی ذکر شده است تا متقاضیان جراحی بینی بتوانند راحت تر جراح بینی را انتخاب کنند و با برخی از ویژگی های جراح بینی خوب و ماهر آشنا شوند.

در انتخاب یک جراح بینی به ویژگی های ذیل دقت کنید:
یک جراح زیبایی بینی باید به اصول ریاضی آگاه بوده و علم زیبایی شناختی را بداند.
توانایی تجسم بینی بعد از جراحی رینوپلاستی را داشته باشد.
توانایی و تبحر زیادی در جراحی زیبایی بینی داشته باشد.
توانایی جلب اعتماد بیمار را داشته باشد، چرا که اعتماد به جراح بینی رابطه مستقیم با نتیجه جراحی دارد.
جراح بینی باید سلامت بیمار را در اولویت کار خود قرار دهد و صرفاً به فکر منافع شخصی خود نباشد.
یک جراح بینی خوب و مجرب زمان کافی را برای معاینه و مشاوره برای بیمار می گذارد.
جراح بینی باید سوالاتی را در خصوص  سوابق بیماری و داروهای مصرفی بیمار سوال کند و آزمایشات مورد نیاز را برای بیمار تجویز نماید.

نحوه انتخاب جراح بینی به شرح ذیل می باشد:
از آن جا که جراحی بینی یک عمل اورژانسی محسوب نمی شود، پس فرد زمان لازم را برای تحقیق و انتخاب جراح بینی دارد.
برای انتخاب جراح بینی خوب و مجرب می توانید از دوستان آشنایان خود پرس و جو کنید یا در گوگل واژه بهترین جراح بینی را جستجو کنید.
پس از انتخاب جراح بینی مورد نظرتان برای مشاوره و تحقیق بیشتر به مطب او مراجعه کنید.
در جلسه مشاوره درباره روند و نحوه جراحی بینی و انتظارتان از عمل بینی صحبت کنید تا جراح بینی بتواند شما را به خوبی راهنمایی کند.
درباره سوابق کاری و تحصیلات جراح بینی مورد نظر پرس و جو کنید.
با بیمارانی که در مطب حضور دارند صحبت کنید و نظر آن ها را از جراحی زیبایی بینی و عملکرد جراح بینی جویا شوید.
برای مشاهده نمونه کارهای جراح بینی مورد نظر به قسمت گالری تصاویر وب سایت او مراجعه کنید یا آلبومی که در مطب دارد را تقاضا کنید.

جراحی پلاستیک بینی
پس از انتخاب جراح بینی مورد نظر بهتر است درباره جراحی پلاستیک بینی نیز اطلاعاتی داشته باشید.

جراحی زیبایی بینی بر روی دو نوع بینی استخوانی و بینی گوشتی انجام می شود، بینی استخوانی به بینی گفته می شود که دارای پوست نازک و اسکلت محکم باشد و بینی گوشتی نیز به بینی گفته می شود که پوست ضخیم و اسکلت ضعیف داشته باشد.

کسانی که دارای بینی استخوانی هستند می توانند مدل بینی فانتزی یا عروسکی و طبیعی را انتخاب کنند اما معمولا بهترین جراح بینی به افرادی که دارای بینی گوشتی هستند توصیه می کنند برای به دست آوردن نتیجه ایده آل بهتر است مدل بینی طبیعی را انتخاب کنند.

انواع روش های جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی بینی به دو روش جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته انجام می شود.

در جراحی بینی به روش باز ، جراح بینی یک برش کوچک بر روی کلوملا ایجاد می کند و پس از جدا کردن پوست از اسکلت بینی تغییرات مورد نیاز را اعمال می نماید. در این روش احتمال بروز غیر قرینگی کم می باشد.

اما در جراحی بینی به روش بسته هیچ برشی بر روی کلوملا ایجاد نمی شود و تمامی برش ها در داخل بینی زده می شود.

کوچک کردن بینی با لیزر
امروزه تبلسغات گسترده ای در خصوص کوچک کردن بینی با لیزر می شود که باید بگوییم هنوز علم پزشکی در حوزه لیزر آنقدر پیشرفت نکرده است که بتوان با لیزر تغییراتی در اسکلت بینی ایجاد کرد و لیزر تنها باعث صاف و شفاف شدن پوست بینی می شود.

هزینه جراحی بینی
هزینه جراحی پلاستیک بینی به عوامل مختلفی چون دستمزد جراح پلاستیک بینی ، نوع بینی ، هزینه های بیمارستان ، خرید دارو ها و انجام آزمایشات بستگی دارد.

به همین دلیل با مشاهده عکس بیمار می توان به طور حدودی هزینه را اعلام کرد ولی برای تعیین هزینه دقیق نیاز است تا بیمار معاینه شود.

هر جراح پلاستیک بینی دستمزد متفاوتی دارد و تفاوت هزینه ها گاهی بسیار زیاد است به همین دلیل هزینه جراحی پلاستیک بینی یا رینوپلاستی را از جراح بینی موردنظر خود جویا شوید.