۲۸ فروردین ۱۳۹۸
فروردین ۲۸, ۱۳۹۸

جراحی بینی گوشتی

فروردین ۲۸, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

جراحی بینی گوشتی

امروزه جراحی بینی گوشتی به این صورت است که جراح بینی ، از غضروف میانی بینی که محکم و مقاوم است ، به منظور تقویت بافت و غضروف ضعیف نوک بینی استفاده می کند.

بیشتر افرادی که دارای بینی های گوشتی می باشند ، قبل از جراحی زیبایی بینی ، نگران برگشت پذیری بینی خود هستند.

رینوپلاستی بینی های گوشتی ، به خاطر دارا بودن ویژگی های خاص ، جزو انواع پیچیده و مشکل جراحی بینی می باشد.

به همین دلیل مهم ترین اقدام برای کسب نتیجه مطلوب از جراحی زیبایی بینی های گوشتی ، انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی می باشد ، چرا که این نوع جراحی نیازمند دقت و تجربه زیادی می باشد.
بینی گوشتی چیست؟

بینی های گوشتی دارای پوستی ضخیم به همراه غدد چربی می باشند.
بینی های گوشتی بافت و غضروفی ضعیف دارند.
نوک بینی های گوشتی از نظر بصری گرد و پهن می باشد.

بینی های گوشتی بسته به نوع پوست به دو نوع تقسیم می شوند :

بینی گوشتی با منافذ باز و بزرگ غدد چربی : در زیر پوست این نوع از بینی های گوشتی غده های چربی فعالی وجود دارد و همچنین روی پوست آن ها منافذ بزرگی می باشد.
بینی گوشتی با غده چربی کم کار : در این نوع از بینی های گوشتی غدد چربی پوست فعالیت کمتری خواهند داشت و همچنین دارای پوست ضخیم و براقی می باشند.

نتیجه جراحی بینی گوشتی

به طور کلی اولین و مهمترین اقدامی که قبل از جراحی زیبایی بینی های گوشتی بسیار تاثیر گذار می باشد ، انتخاب بهترین جراح بینی است.

افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند و قصد جراحی بینی دارند ، باید به این نکته توجه داشته باشند که با توجه به ضخامت و نوع بینی خود انتظار و توقع معقولانه ای از جراح خود داشته باشند.

در صورتی که جراحی بینی گوشتی توسط جراح بینی با تجربه و متخصص صورت گیرد ، نتیجه جراحی بینی گوشتی بدون برگشت پذیری و عوارض جانبی خواهد بود.

لازم به ذکر است رینوپلاستی بینی های گوشتی تنها با جراحی قابل انجام می باشد و تبلیغاتی که راجع به جراحی بینی با لیزر مشاهده می شود کذب بوده ؛ چرا که لیزر تنها قادر به صاف و صیقلی کردن پوست بینی خواهد بود و تنها کاربرد لیزر ، برطرف کردن آکنه و اسکار های سطح بینی می باشد و تا به امروز قادر به ایجاد تغییرات در ساختار و استخوان بینی نمی باشد.

به افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند پیشنهاد می شود بینی خود را مدل طبیعی جراحی نمایند و انتظار جراحی بینی فانتزی و عروسکی را نداشته باشند چرا که جراحی بینی فانتزی نیازمند استخوان محکم و پوستی نازک می باشد.