۲۴ فروردین ۱۳۹۹
فروردین ۲۴, ۱۳۹۹

جراحی بینی استخوانی

فروردین ۲۴, ۱۳۹۹ ۰ دیدگاه

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی : یکی از مهم ترین نکاتی که در نتیجه جراحی بینی بسیار تاثیر گذار می باشد، میزان ضخامتجراحی بینی استخوانی پوست است که باعث شده بینی ها به دو دسته بینی استخوانی و بینی گوشتی تقسیم بندی شوند. ( متخصص گوش و حلق و بینی )

بینی های استخوانی دارای دو ویژگی مهم هستند:

پوست نازک
استخوان محکم

این دو ویژگی موجب شده تا بینی های استخوانی قادر به انجام انواع جراحی بینی طبیعی ، جراحی بینی فانتزی و جراحی بینی نیمه فانتزی باشند.

افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند در بیشتر مواقع و در صورت انتخاب جراح بینی خوب ، نتایج ایده آلی از جراحی کسب خواهند کرد.
تفاوت بینی استخوانی و بینی گوشتی

پوست بینی های گوشتی ضخیم تر از بینی های استخوانی است و غضروف این بینی ها از استحکام پایینی برخوردار است.

برخلاف بینی های استخوانی که برای انواع جراحی بینی مناسب هستند، بینی های گوشتی تنها برای انجام جراحی بینی طبیعی مناسب می باشند. چرا که ضخامت پوست در بینی های گوشتی موجب شده تا ظرافت و تغییرات ایجاد شده به طور کامل ملموس و قابل مشاهده نباشد.

برخی از مردم بر این باورند که قوز و برآمدگی تنها مختص بینی های استخوانی است، اما این در حالیست که ممکن است یک بینی دارای قوز باشد اما به دلیل ضخیم بودن پره های بینی، جزو بینی گوشتی محسوب گردد.
انواع روش های جراحی بینی

جراحی بینی از دو روش باز و بسته انجام می شود.

در جراحی بینی به روش باز برش ها در نایحه کلوملا ( تیغه میان دو سوراخ بینی ) ایجاد شده و پس از جدا شدن پوست از ساختمان بینی ، تغییرات اعمال خواهد شد. در این روش به دلیل اشراف کامل جراح، احتمال نا متقارنی و بروز عوارض احتمالی بسیار کم است.جراحی بینی استخوانی

اما در جراحی بینی به روش بسته برش ها از داخل سوراخ های بینی ایجاد خواهند شد و به پوست آسبیی نمی رسد. این روش بیشتر مناسب افرادیست که بینی آنها ایراد خاصی ندارد.

در جراحی بینی بسته دید جراح محدود است، بنابراین معمولا اولیت دوم جراحان بینی می باشد. اما از مزیت های این روش می توان به کم بودن میزان کبودی و تورم و کوتاه بودن دوران نقاهت نسبت به جراحی بینی باز اشاره نمود.

لازم به ذکر است برای ایجاد تغییراتی چون جمع کردن پره های بینی ، فارغ از نوع روش جراحی ، برش هایی در این نواحی ایجاد خواهند شد.

انتخاب روش جراحی بینی ، به تبحر و مهارت جراح بینی بستگی دارد و تشخیص آن به عهده ایشان می باشد.
هزینه جراحی بینی استخوانی

هزینه جراحی بینی استخوانی به فاکتور های مختلفی نظیر دستمزد جراح ، میزان ایرادات بینی و هزینه های جانبی چون هزینه های کلینیک و غیره بستگی دارد و پس از معاینه در اولین جلسه مشاوره توسط جراح بینی مشخص خواهد شد.